Bąbelków i smoków nigdy nie za wiele! Od końca września wielbiciele Bubble Bobble będą mieli okazje przetestować swoje twórcze umiejętności – wraz z The Baron’s Workshop zaczyna się bowiem przygoda w projektowanie poziomów (poskładanych z wrogów i dziesiątek typów bloków składających się na plansze).

Mniej więcej tak opowiadają o tym Tsuyoshi Tozaki i Hidetaki Iyomasa oraz Bub:

Taito wyraźnie chce nas namówić na jeszcze więcej baniek, bo Bubble Bobble 4 Friends: The Baron’s Workshop nie tylko zakłada tryb kanapowy (przewidziany dla maksymalnie czterech graczy w kooperacji), ale też blisko 200 poziomów w komplecie i na deser… tryb klasycznego arcade z automatów. To oznacza, że pod koniec września zagramy w całą oryginalną zawartość z Bubble Bobble 4 Friends dotychczas dostępną tylko posiadaczom PlayStation 4 i Switcha, na dodatek od czasu do czasu uprzykrzając życie innym projektami własnych poziomów.

Tylko dla przypomnienia – Bubble Bobble narodziło się na automatach arcade w 1986 roku. Od tego czasu, niezmiennie bliźniacze smoczydła Bub i Bob eliminują przeciwników bańkami i wciąż jest to niesamowicie zabawne. W Bubble Bobble 4 Friends do Buba i Boba dołączyli Peb i Pab, a to wszystko skończyło się zamieszaniem na czterech graczy na jednym ekranie.