O hardcore’owym roguelike’u ujętym w formie platformówki 2D wspominaliśmy już przy okazji debiutu na PC. Teraz będziemy mieli okazję zmierzyć się z potworami (i sprawdzić swoje umiejętności) na Switchu.

Broken Blades wyruszyło na podbój eShopu, racząc nas zgrabnie nakreślona grafika, elementami roguelike’a, metroidvanii i platformówki 2D. Szykujcie swoje miecze na walkę w losowo generowanych podziemiach oraz główkowanie, jak wytworzyć najlepszy oręż do walki. Celem, który stawia przed nami gra jest ucieczka z lochów, co oczywiście oprócz wykazania się zręcznością w walce będzie wymagać również unikania pułapek i zmierzenia się z bossami.

Podstawowa broń – miecz będzie podlegała modyfikacjom w miarę zbierania odłamków wpływających na jej właściwości. Do tego dostajemy jeszcze rozbudowany system rozwoju postaci. Premiera Broken Blades wydane na Nintendo Switch nastąpiła 29 stycznia 2022 r. Wcześniej gra pojawiła się na PC. Za stworzenie Broken Blades odpowiadają Golden Eggs Studio oraz West Wind Games.