Wydarzenia z przeszłości prowadzą do skurompowanego świata, w którym niewielka liczba uprzywilejowanych obywateli mieszka pod kopułą, podczas gdy inni są zmuszeni znosić opresje ze strony osobników zanieczyszczonych slumsów. Nie spodziewają się, że nadchodzą większe zagrożenia, które mogą być związane z ich własną historią.

Sterując detektywem Brokiem, zmuszonym do opuszczenia bezpiecznego schronienia, mamy za zadenie rozwiązać zagadkę nadchodzącej katastrofy. Przygodówka point and click z elementami beat’em up i RPG umożliwi graczom przełączanie się w dowolnym momencie między trybem narracji a trybem akcji. Sześć obszernych rozdziałów dostarczy tytułowemu bohaterowi wielu zagadek logicznych, szeregu przeciwników oraz wielu dodatkowych umiejętności. W poprawnym rozwiązywaniu zagadek pomogą nam znalezione po drodze wskazówki, jeśli odpowiednio je ze sobą połączymy. W trakcie podróży rozprawimy się z napotkanymi przeciwnikami przy pomocy pięści, broni, kopnięć i ataków specjalnych, użyjemy cennych przedmiotów, aby odnowić zdrowie i poprawić statystyki, a także zablokujemy ciosy i unikniemy niebezpieczeństwa. Począwszy od drugiego etapu, zdobędziemy możliwość wcielenia się w Graffa – syna detektywa Broka, poznając jednocześnie losy obojga postaci.

Premiera Brok The InvestiGator nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam). Studio deweloperskie COWCAT planuje w przyszłości wydanie gry na konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.