Dla robotnika budowlanego, który właśnie powstrzymał inwazję obcych, nocna zmiana na cmentarzu może wydawać się łatwym sposobem dorobienia do skromnej pensji murarza. Gdy jednak martwi powstają z grobów, sprawa robi się poważna…

Brick Rick to bohater gry zręcznościowej na Amstrada CPC, którą zachwycaliśmy się jesienią. Z przyjemnością informujemy więc, że nasz dzielny pracownik fizyczny powrócił w nowej produkcji, tym razem przeznaczonej dla posiadaczy mikrokomputera ZX Spectrum.

Mimo innej platformy i nowych przeciwników (potwory rodem z piekła zamiast kosmitów), zasady zabawy pozostały niezmienione. Nadal zatem trzeba skakać po platformach i neutralizować wrogów za pomocą celnego rzutu cegłą. Ogłuszone w ten sposób monstrum należy jeszcze dobić pchnięciem, nim wróci do pełnej sprawności. Pokonani mogą też zostawiać bonusy ułatwiające dalszą rozgrywkę, a walka toczy się pod presją czasu: zbyt długie przebywanie na jednym etapie przywołuje Ponurego Żniwiarza, który po chwili pozbawia Ricka życia. Cieszą również urozmaiceni przeciwnicy – każdy z nich ma swój sposób na pokonanie budowlańca.

Tę sympatyczną, lecz wymagającą grę można bezpłatnie pobrać ze strony autora.