Jeśli wielu miłośników piwa lubi gry, a wielu miłośników gier lubi piwo… to wynik takiego główkowania wydaje się być niemal oczywisty – trzeba zrobić grę o robieniu piwa.

Wydawca Sold Out oraz deweloperzy ze studia Auroch Digital postanowili zaspokoić oczekiwania tych graczy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w warzeniu piwa. Podobno Brewmaster został potraktowany poważnie i nie jest to kolejny symulator stworzony wyłącznie do szalonych wygłupów. Zamiast tego, gracze otrzymują możliwość poznawania autentycznych technik związanych z warzeniem piwa. W rozgrywce nie zabraknie satysfakcjonujących, końcowych szlifów, do jakich zalicza się wymyślanie nazwy piwa, butelkowanie go oraz etykietowanie. Twórcy mówią wprost, że jest to pierwszy realistyczny symulator tego typu. Można podjąć się realizowania jakiejś receptury i wykonywania wszystkiego zgodnie z jej instrukcjami, albo zwyczajnie podjąć się eksperymentowania i puszczenia wodzy fantazji. Gra daje dostęp do wielu składników i pozwala stopniowo ulepszać sprzęt, żeby wchodzić na wyższe poziomy wtajemniczenia. Dość ciekawe wydaje się być to, że planowany jest zarówno tryb kreatywny, jak i możliwość zagrania w scenariusz z fabułą.

Brewmaster trafi na Steam, konsole Xbox One, Xbox Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Premiera została zaplanowana na 2022 rok.