15 listopada 2022 r. (znów) wkraczamy do lochów. Przynajmniej takie zaproszenie wystosowało do nas dwuosobowe studio Rekka Games w swoim debiutanckim, rozwijanym od 2015 roku, projekcie.

Bravery & Greed będzie brawlerem roguelite beat’em up z proceduralnie generowanymi lochami, przeznaczonym do rozgrywek zespołowych (do czterech graczy) na PC, Switchu, konsolach Sony i Microsoftu. Demo gry dostępne jeszcze przez pewien czas (do 23.10.2022 r.) możemy wypróbować na Steamie. Podróże prowadzimy w świecie side-scrollowych lochów, wypełnionych złotem, ekwipunkiem i całkiem potężnymi przeciwnikami. Kooperacyjna gra fantasy będzie zręcznościówką z permanentną śmiercią oraz kilkoma trybami rozgrywki.

Do wyboru dla graczy przewidziano cztery klasy postaci – łotrzyka, wojownika, czarodzieja i amazonkę, ma się rozumieć z unikalnym zestawem umiejętności, ataków (dystansowych i w zwarciu) oraz zdolności przywoływania sojuszników. W walce rozwiniemy cztery ścieżki umiejętności (życia, chaosu, porządku i ciemności), a całą przygodę będziemy mogli przeżywać w pojedynkę lub z przyjaciółmi. Oprócz współpracy online i lokalnej przewidziano też rozgrywki PvE i PvP. Będzie też sporo magii i zaklęć, pomocnych humanoidów i kultystów, walczących u boku graczy.