Brak połączenia z internetem w przeglądarce Google Chrome to jedna z moich ulubionych gier. Pozwala zredukować stres związany z nagłą utratą połączenia i pozwala miło spędzić czas w oczekiwaniu na powrót sygnału.

Zasady są proste — podobnie jak w grze Canabalt, biegnie się cały czas w prawo. Kiedy wpadnie się na przeszkodę (kaktusy, pterodaktyle), gra się kończy komunikatem „GAME OVER”. Aby przeskoczyć nad przeszkodą, należy wcisnąć spację. I tyle. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów oraz bezpieczne przeczekanie czasu, w którym nie działa internet. Zabawa z zabawnym pixelowym dinozaurem sprawia, że człowiek nie rzuca laptopem o ściany i nie wrzeszczy przy użyciu wulgaryzmów.

Na youtube bez trudu można znaleźć nagrania z bicia rekordów, ale nie chciało mi się szukać, kto jest obecnie mistrzem świata w Brak połączenia z internetem w przeglądarce Google Chrome, zwłaszcza, że kiedy to piszę w notesie, nie działa mi internet.

Na koniec mały #protip, o którym mało kto wie. Jak wspomniałem, i co wynika z intuicji, dinouzaur skacze, gdy wciśnie się spację. Ale mało kto wie, że gdy naciśnie się strzałkę w dół, to się schyla.

Nie dziękujcie.