Naostrz swoje miecze i szykuj się do boju – Assemble Entertainment i solowy deweloper Zeth szykują dla nas na ostatni kwartał tego roku RPG, który później pojawi się również na ekranach Switcha oraz smartfonów z Androide i iOS (w 2023 r.).

Bound by Blades to action RPG z rozgrywką w stylu boss-rush, kładący nacisk na wymagające walki i crafting. Wyruszymy w podróż przez magiczny świat Ashmyr, który niegdyś był kwitnącą krainą, teraz to spustoszone ziemie pełne krwiożerczych wrogów. W trakcie zabawy przyjdzie nam zmierzyć się z potężnymi bossami, spotkać pomysłowych NPC-ów i poznać historię upadku Ashmyr.

Bound by Blades stawia na rozgrywkę polegającą na zabijaniu bossów, zbieraniu ich szczątków niezbędnych do rozwoju postaci i craftingu. Nie będzie to walka tak hardcore’owa jak ikony gatunku, bo w Bound by Blades dostrzeżemy również bardziej swobodne i rozrywkowe podejście do graczy, którzy mimo wszystko chcą doświadczyć rozgrywek boss rush. Gra jest wynikiem pasji pojedynczego twórcy, którego celem było zapewnienie nam (graczom) bardziej przystępnego wejścia do świata gier RPG akcji, skoncentrowanych na bossach. A ogromnych stworów i pełnych pułapek walk nie zabraknie, wszystko t w otoczce (ponoć) intuicyjnego sterowania, zróżnicowanych manewrów i kombinacji ataków oraz ciosów kończących. W rozgrywce będziemy mogli również werbować towarzyszy walk oraz dobrać bohatera właściwego do naszego stylu rozwiązywania problemów.