Wielozadaniowy robot opracowany przez Boston Dynamic już wkrótce ma opuścić fabryki. Producent obiecuje zarówno autonomię, jak i pełną kontrolę nad Spotem. Umiejętne omijanie przeszkód w trudnym terenie oraz duże możliwości dostosowania maszyny do określonych potrzeb (dodatkowe sensory, wyposażenie i oprogramowanie).

Boston Dynamics informuje, że testowe próbki Spotów już pracują przy monitorowaniu terenów budowy, sprawdzaniu instalacji gazowych i elektrycznych oraz pilnują porządku publicznego. To już rzeczywistość – Spot trafił na taśmy produkcyjne, a Boston Dynamics właśnie realizuje pierwsze zamówienia. Szczegóły i opcja zmówienia Spota na stronie producenta. Sorry Aibo, mamy nowego, fajniejszego pieska na rynku.

Dane techniczne? Całkiem obiecujące – wymienne baterie wystarczające na 90 minut pracy, udźwig do 14 kg, szybkość poruszania się do 1,6 m/s, na wyposażeniu kamera z widokiem 360 stopni, zgodność z normami IP54 i temperatury operacyjne w zakresie od -20 do 45 stopni Celsiusza. Plus opcjonalny manipulator.