Skoro wiemy już, gdzie we wrześniu będzie Micz i dokąd jedzie pod koniec miesiąca część redakcji Pixela (podpowiedź: po komiksy), to pozostaje jeszcze dowiedzieć się co w tym czasie (plus minus parę dni) robi Borek.

Otóż dostał prestiżowe zaproszenie na krakowską Ha!wangardę 2k19, czyli cykliczne wydarzenie organizowane przez wydawnictwo Fundacja Korporacja Ha!art, skupiające swoją działalność na promowaniu kultury we wszelkich jej formach i odmianach, w tym twórczości eksperymentalnej, awangardowej i niekonwencjonalnej. Jak przeczytamy na stronie wydarzenia:

„Pendrive znaleziony w trawie to jeden z najważniejszych utworów polskiej literatury elektronicznej. W Krakowie zaprezentuje go autor Marcin Borkowski. Pendrive znaleziony w trawie to z jednej strony zagadka detektywistyczna, z drugiej – próba szukania granic rozrywki komputerowej. Gracz dostaje do ręki pendrive, znaleziony podczas oględzin miejsca, w którym być może doszło do przestępstwa, ale nie jest jasne ani czy przestępstwo rzeczywiście miało miejsce, ani czy pendrive miał z nim jakikolwiek związek. Wszelkich wskazówek, pytań i odpowiedzi na nie trzeba szukać na pendrivie. O dziwo większość niezbędnych narzędzi każdy z nas ma zainstalowane na komputerze, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. PDZWT wymyślił i wydał w 2018 roku Marcin Borkowski.”

Spotkanie z Borkiem odbędzie się podczas Media Art Show, 4 października 2019 roku w Cafe Szafe w Krakowie. Ja bym rozglądał się za zagubionymi pendrive’ami, choć nie widziałem by w Cafe Szafe rosła trawa. Za to na podpis (czy popis) Borka można się załapać.