Gearbox Software do najnowszej część serii Borderlands regularnie wprowadza różne nowości. Ten dodatek prezentuje się jednak zaskakująco na tle pozostałych modyfikacji.

Przede wszystkim dlatego, że zaproponowane rozwiązanie na pewne walory naukowe. W Borderlands 3 znajdziemy bowiem specjalną, darmową mini-gierkę, która ma pomóc w katalogowaniu informacji o mikrobach w naszych jelitach, a także korygować potencjalne błędy obliczeniowe specjalnych komputerów. Za układanie klocków na planszy będziemy dostawać specjalne nagrody np. w postaci unikalnego wyposażenia. Pomysł powstał przy współudziale McGill University, Massively Multiplayer Online Science oraz The Microsetta Initiative.

To oczywiście zaledwie czubek góry lodowej, jeżeli chodzi o metody obliczeniowe mające wspomóc współczesną medycynę. Jeśli na poważnie myślimy o wsparciu badań naukowych – warto zainteresować się projektem Boinc – OpenPandemics. Grupa zrzeszająca użytkowników w służbie różnym gałęziom nauki wykorzystuje rozproszone metody obliczeniowe, aby w ten sposób wspomóc badaczy w walce z wirusem COVID-19.