Braided Shore to fantastyczne uniwersum zacierające granice między industrializmem a magią, cywilizacją a naturą oraz ludźmi i istotami. Tworzy go społeczeństwo mocno zakorzenione w tradycji, a także kultura, w której czci się honor i szlachetność.

Odpowiedzialne za produkcję i wydanie nadchodzącego tytułu studio Might and Delight zostało założone w 2010 roku. Szwedzcy deweloperzy stworzyli do tej pory siedem gier, wszystkie z nich poruszające emocjonalne tematy i charakteryzujące się dopracowanym stylem wizualnym. Zainspirowana klasykami gatunku, Book of Travels zabiera graczy na wyprawę do baśniowego świata. Jest też zaproszeniem do odgrywania ról bez ograniczeń związanych z liniowymi zadaniami i wątkami fabularnymi. Nie ma w niej bowiem nadrzędnego celu, prawdziwego początku ani końca, a ostatecznie to gracz odpowiada za kształtowanie swojej własnej podróży.

Wybierzemy współpracę online lub przetrwanie w pojedynkę, by przemierzać skomplikowane i wyjątkowe środowiska z mnóstwem skomplikowanych łańcuchów zdarzeń, odblokowywujących przedmioty, postacie oraz sekrety głębokiego świata i ukryte funkcje. Nasze interakcje i wybory wpłyną na prowadzoną przez nas rozgrywkę, a niektóre wydarzenia zainspirują do odszukania określonych miejsc lub podążania za wyznaczonymi wskazówkami. Napotkamy po drodze przechodzących się mieszkańców Braided Shore, dzikie zwierzęta, podróżujących kupców i niebezpiecznych przeciwników. Poradzimy sobie z nimi odblokowując i opanowując ponad 300 zdolności oraz magicznych umiejętności wpływających na naszą postać. Po wymagających pojedynkach odpoczniemy i spotkamy się z innymi podróżnikami na ogromnej łące z ponad 7000 rosnących kwiatów.

Data premiery Book of Travels została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam).