Nadchodząca gra, opracowana przez niezależne studio Weather Factory (twórcy Cultist Simulatora), to nieliniowa, melancholijna opowieść o przerażeniu i majestacie książek.

Przez pięć wieków Hush House był nie tylko największą biblioteką, ale i „fortecą wiedzy” – do momentu, gdy ogromny pożar wszystko zniszczył. Jako niedoświadczony bibliotekarz zdobywamy pracę w tym okultystycznym miejscu, by odbudować kolekcję, ochronić ją przed zagrożeniami oraz pokierować ciekawskimi gośćmi, szukającymi własnych życiowych ścieżek. Książki zdobywamy tradycyjnymi lub bardziej podstępnymi sposobami, indeksujemy i katalogujemy je w żądanym porządku, a także studiujemy i… oczyszczamy z klątw. Pomożemy również odwiedzającym w wyborze odpowiedniej lektury, dając im wgląd w niesamowitą wiedzę.

„Chcę, żeby ludzie mogli obsesyjnie układać książki alfabetycznie, wymyślać własne systemy klasyfikacji lub po prostu wrzucać je na stos i publikować zrzuty ekranu, które doprowadzą innych graczy do szaleństwa.” – Alexis Kennedy, twórca Book of Hours

Zaprezentowany trailer przedstawia edycję Anthology, składającą się z zapowiadanego tytułu oraz gry Cultist Simulator – poprzedniego projektu Weather Factory.

Data premiery Book of Hours została zaplanowana na 2022 rok, na komputerach PC (Steam).