Sandboksowy świat, wciągająca przygoda, rozwiązywanie zagadek i mnóstwo strzelania – wszystko to czeka na graczy w nadchodzącym projekcie fińskiego Dark Amber Softworks.

Studio założone w 2013 roku skupia się przede wszystkim na aplikacjach rozrywkowych oraz tworzy wizualizacje koncepcyjne, e-booki oraz UI/UX. Na swoim koncie ma do tej pory wydanie narracyjnej strzelanki Avenging Angel rozgrywającej się w steampunkowym uniwersum. Teraz przyszła kolej na przygodówkę pełną akcji, ukazaną – jak poprzedniczka – z perspektywy pierwszej osoby. W Book of Adventum wcielimy się w robotnika, którego zadaniem jest naprawa wadliwie działającej latarni. Jednak nie będzie to takie proste, bo świat gry, napędzany parą wodną, rzuci nas w środek rewolucyjnego konfliktu toczącego się na odległej wyspie. Wywalczymy sobie drogę przez zdesperowanych przeciwników wspomagając się niezawodnymi dubeltówkami (i nie tylko), jak również rozwiązując łamigłówki, by odkryć historię o głębokim znaczeniu filozoficznym. Tworzenie i modyfikacja przedmiotów (w tym mikstur i amunicji) oraz korzystanie z tego, co oferuje otoczenie zapewni nam przewagę w walce z wszechobecnymi antagonistami.

Data premiery Book of Adventum została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC i konsolach Xbox One oraz Xbox Series X i S. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.