Niegdyś bujny i kwitnący świat Talpa, wpadł w ręce skażonych złem antagonistów. Środowiska pełne życia są teraz opanowane przez diabelską energię rozprzestrzeniającą się po całej krainie i nękającą wszystkich jej mieszkańców. Ostatnią nadzieją na przywrócenie równowagi tajemniczego uniwersum jest dzielna strażniczka Blu.

Dynamiczna metroidvania z rozgrywką hack and slash, wypełniona walką opartą na umiejętnościach, została osadzona w twórczo zaprojektowanym świecie fantasy. Gracze będą poruszać się po mrocznych lochach, rozwiązywać zagadki oraz odnajdywać sekretne obszary (m.in. Równiny Pamięci, Las Wodorostów i Zatokę Zapomnianych), wypatrując śmiertelnych pułapek, niebezpiecznych zasadzek oraz poważnych zagrożeń ze strony nieprzyjaciół. Wykorzystamy do tego celu obszerny zestaw ataków i uników. Do wyboru otrzymamy potężne sztylety przesiąknięte żywiołami, ostre miecze, niszczycielskie topory, ciężkie młoty, a także rękawice mocy wzmacniające zdolności Blu w walce i poza nią. Oczyszczając magiczne kamienie znalezione podczas eksploracji, zaczniemy władać zaklęciami lodu, ognia, ziemi i wiatru, niezbędnymi w starciach z mocniejszymi przeciwnkami. Nasi wrogowie są zróżnicowani i liczni. Spotkamy przykładowo okrutnych orków, dzikich trolli, przebiegłe gobliny i niepowstrzymane golemy.

Data premiery Blu została zaplanowana na październik 2022 roku na komputerach PC (Steam). Projektant gry – Damian Robinet – rozważa w przyszłośći wydanie Blu na konsoli PlayStation 4.