Polskie Flatmates Studio przygotowuje dla nas multiplayer w modelu free to play, przeznaczony do rozgrywek online i zawierający mikropłatności.

W Bloody Efforts będziemy mogli zbudować oddział złożony z potężnych bohaterów, wykorzystując karty oraz specjalne umiejętności, co przełoży się na wykreowanie unikalnego stylu gry i pomoże w pokonaniu innych graczy. Gra łączy mechaniki znane z MOBA oraz bijatyk z opcją dostosowania wielu aspektów rozgrywki (od wyglądu bohaterów, przez ich umiejętności, wyposażenie, dodatkowe zdolności, po skład oddziału). Gracze otrzymają też możliwość odtworzenia i poprowadzenia do bitwy swojego ulubionego superbohatera czy postaci popkulturowych. Bloody Efforts oferuje rozgrywki w trybach Legacy of the Gods (trzyfazowy tryb główny), Capture the Flag, Deathmatch, PvP, co-op oraz ścieżke fabularną.

W tle czeka na nas historia fantasy, opowiadająca o potężnych bogach, władających Ziemią, z których starszy z braci imieniem Unknown stworzył to, co nieożywione, w tym potężne żywioły, a młodszy o imieniu Known powołał na ten świat wszystko, co żywe i by chronić swe stworzenie nakazał starszemu bratu trzymać się z dala od Ziemi. Unknown posłuchał i przez jakiś czas pomiędzy różnymi pod każdym względem braćmi utrzymywał się kruchy sojusz, który gwarantował pokój i równowagę we wszechświecie. Wkrótce jednak gniew, samotność i frustracja zaczęły opanowywać serce Unknown, aż całkowicie oddał się we władanie trzeciej potężnej siły – Hollow, która żerowała na jego mrocznych uczuciach. Wyizolowany, odrzucony, przepełniony wściekłością Unknown postanowił rzucić wyzwanie bratu. Starcie dwóch bogów przyniosło zagładę nie tylko im, ale także całemu światu, który pogrążył się w chaosie.

Ludzkości nie tylko udało się przetrwać, ale wyewoluowała ona sprowadzając na świat Apostołów. Ten nowy gatunek ludzi, był zdolny władać mocą żywiołów i wykorzystywać je do swoich potrzeb. Część władała tą mocą w nadziei przywrócenia starego porządku. Inni byli gotowi poświęcić wszystko, włącznie z własną duszą w służbie Hollow, żeby tylko pozostać najpotężniejszymi istotami na Ziemi. Przynajmniej taką wersję tej historii przekazywano z pokolenia na pokolenie odkąd ludzkość sięga pamięcią. To przed Tobą stoi zadanie odkrycia czy okaże się ona prawdziwa…

Szykujmy się więc na krótkie, dynamiczne starcia pomiędzy oddziałami poskładanymi ze zróżnicowanych bohaterów, strategiczne myślenie oraz dobór postaci odpowiednich do sytuacji na polu boju. Twórcy Bloody Efforts obiecują, że nie stosuje modelu pay to win, a satysfakcję z rozgrywki można czerpać bez konieczności wydawania wirtualnej czy prawdziwej waluty.