Ostatni z grywalnych klanów dodaje do mieszanki mieszkańców Seattle trochę obłędu.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zaprezentowało ostatni ze swoich grywalnych klanów. Po wampirach o rzadkiej krwi, Brujahah, Tremere, Torreadorach i Ventrue przyszedł czas na dzieci obłędu, Malkavian. W zaskakująco spokojnym i nie skaczącym nam w twarz zwiastunie Szaleńców poznajemy Malkavian jako wampiry znające wszystkie sekrety i czające się z tego powodu w mroku, a nie chichoczących wariatów – pytanie brzmi więc, ile z gadających ze znakami i noszących dziwne ubrania Malkavian z poprzedniej części gry zobaczymy tutaj?

Malkavianie będą korzystać z dwóch dyscyplin: Dementacji, pozwalającej straszyć ofiary lub wywoływać u nich morderczy szał, oraz Auspexu, o którym pisaliśmy już przy okazji klanu Tremere – mocy widzenia przez ściany i opuszczania swojego ciała, by zwiedzać okolicę w duchowej formie.

Nietrudno zauważyć, że na liście grywalnych klanów brakuje kilku wyjątkowo ciekawych – Nosferatu i Gangrele nasuwają się tu w pierwszej kolejności, szczególnie, że oba były grywalne w pierwszej grze.