Vizor Games ogłasza start otwartych testów wersji beta, skupionej na walce orężem, gry Blood of Heroes. Otworzy nam ona bramy do brutalnego i bezlitosnego świata niekończących się pojedynków PvP już 2 sierpnia. Gracze mogą już teraz rejestrować się do udziału w testach na oficjalnej stronie gry.

Blood of Heroes skupia się na niezwyciężonych wojownikach, bohaterach świata pogranicza, których błogosławieństwem, a zarazem klątwą jest ciągła walka między sobą o chwałę. Każdy z nich jest unikalny i ma swoją własną broń oraz zestaw umiejętności. By wyzwolić pełen potencjał bohaterów, Blood of Heroes oferuje rozbudowany, unikalny system walki, zmuszający graczy do ciągłego doskonalenia ich umiejętności bojowych. Znajdź odpowiedni moment, by zaatakować lub skontrować, planuj strategicznie i ukarz wroga za jego błędy. By tego dokonać, gra używa rozległego wachlarza mechanik bitewnych, od licznych odporności po umiejętności magiczne. Wszystkie z nic są na tyle zbalansowane, aby sprawić, że to umiejętności wojownika ostatecznie określą, kto zostanie czempionem.

W grze znajdziemy zarówno tryby pojedynku, jak i potyczki drużynowe. Tryb pojedynku stanowi największy test umiejętności, bez łutu szczęścia, bez litości, a także bez członków drużyny, na których można polegać. Co więcej, pojedynki odbywają się na osobistych arenach wojowników, które można rozbudowywać i dostosowywać za pomocą materiałów zdobytych w bitwach. Wojownicy mogą wpłynąć na pogodę, dodać do areny wielkie głowy potworów, wpłynąć bezpośrednio na rozgrywkę, używając do tego konstrukcji areny, które mogą w jednej chwili zmienić cały krajobraz bitwy.

Wśród dodatkowych trybów rozgrywki znajdują się: Burda oraz Dominacja – brutalne tryby drużynowe. Tryb Burda to bezlitosny deathmatch drużyn złożonych z trzech graczy, gdzie synergia przewyższa i przyćmiewa umiejętności poszczególnych wojowników. Dominacja to epicki konflikt między dwiema drużynami, złożonymi z trzech postaci każda, polegający na walce o wpływy na mapie. Zwycięstwo odniosą tylko ci, którzy są mistrzami w utrzymaniu kruchej równowagi między ślepą wściekłością a taktycznym myśleniem.

Podczas trwania zamkniętych testów wersji beta zespół pracujący nad Blood of Heroes zebrał skrupulatnie cenne opinie graczy i dostosował mapę rozwoju tak, by spełniła ona oczekiwania i życzenia społeczności.

„Naszym celem jest wprowadzenie do gry wielu nowych treści i ulepszeń, na przykład już teraz znajomi mogą wysłać sobie nawzajem wyzwanie na pojedynek, by sprawdzić swoje strategie przed ujawnieniem własnego stylu walki innym graczom. Granie z przyjaciółmi, zarówno w pojedynkach, jak i w trybach drużynowych, dodaje grze zupełnie nowego wymiaru, tak więc mocno zalecamy zaproszenie kilu przyjaciół i wspólne miażdżenie wrogich drużyn. Oprócz tego wprowadziliśmy do gry całą masę zmian balansu, a także nowe umiejętności, kontrakcje, i animacje postaci. Od teraz każda postać działa jak żadna inna.” – Dmitry Orono, jeden z deweloperów Blood of Heroes

Blood of Heroes jest dostępny w modelu free to play. Zainteresowani gracze mogą już teraz zarejestrować do udziału w testach wersji beta na komputerey na odpowiedniej stronie. Testy wystartują 26 sierpnia 2021 roku. W dniu premiery Vizor Games wyda grę Blood of Heroes także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X.