23 kwietnia Platige Image, warszawskie studio animacji 3D i postprodukcji, podpisało umowę z Bloober Team. Platige będzie odpowiadało za przygotowanie animacji do nowej, wysokobudżetowej produkcji krakowskiego producenta. Jakiej? Póki co, nie znamy zbyt wielu szczegółów.

Wiadomo jedynie, że producent pracuje nad nowym tytułem z kategorii AAA, w którym zostaną wykorzystane zaawansowane technicznie animacje przygotowane przez Platige Image. Zawarta między spółkami umowa ma duże znaczenie dla obu stron – oprócz naturalnego dążenia do stworzenia produkcji o najwyższej jakości, firmom zależy na tym, by światowy poziom ich realizacji stał się wizytówką polskiego gamedevu. Na 99,9% gra ta ukaże się na konsole kolejnej generacji.

Bloober Team uznanie fanów zdobył nie tylko dzięki serii Layers of Fear, ale również dzięki grze Observer – cyberpunkowemu horrorowi, którego akcja rozgrywa się w dystopijnym Krakowie w 2084 roku, a głównego bohatera gra sam Rutger Hauer. Platige Image natomiast od wielu lat związane jest z branżą gamingową. Studio słynie z produkcji dynamicznych trailerów prezentowanych na targach E3, a także docenianych przez cały growy świat produkcji CGI. Artyści z warszawskiego studia stworzyli między innymi pierwszy trailer do Cyberpunk 2077, intra do kolejnych odsłon Wiedźmina oraz efektowne zwiastuny do takich produkcji jak Dying Light 2 oraz The Division 2.

Na papierze wszystko wskazuje zatem na wspaniałą kooperację! Zobaczymy, w jakim stopniu życie zweryfikuje powyższe…