Czeskie studio Immersive Division przygotowuje  FPS-a na gogle PSVR, Meta/Oculus Quest 2 oraz PC VR. Czyli grę o idealnej mechanice, by spocić się w goglach VR (dodajmy: w roli futurystycznego gladiatora).

BlockStar VR ma przetestować nasz refleks i celność podczas niszczenia kolejnych fal zabójczych kostek. Wszak chodzi o przetrwanie bez chwili wytchnienia. W programie rozgrywki przewidziano zmieniające się konfiguracje, niezniszczalne przeszkody, wymagające wyzwania oraz misje na wyniszczenie i unicestwienie… Do walki wykorzystamy niezwykłe uzbrojenie, zwariowane power-upy oraz intrygujące bonusy. Wszystko po to, by wspiąć się na szczyt rankingu i zostać czempionem gry.

Futurystyczny turniej z abstrakcyjnym przeciwnikiem, kostkami – ależ to już było, ale czterdzieści misji w trybie fabularnym oraz ranking graczy to elementy, które mogą przyciągnąć uwagę. Akcja gry toczy się na pokładzie tytułowej stacji kosmicznej BlockStar, gdzie odbywa się turniej, w którym to bierzemy udział. W walce przydadzą się zróżnicowane bronie i bonusy, bo wredne kostki często zmieniają układy. Przygotowano dla nas m.in. shotguny, broń laserową, bazooki, tarcze, granaty i… piłki tenisowe – łącznie 12 typów broni. Uwaga, broń może się przegrzewać! Dodajmy do tego 20 typów bonusów, wyzwania w trybach puzzle i survival oraz fabularne wstawki opowiadane przez komentatorów, a także robota-asystenta i zwroty akcji z kategorii WTF.

Fabuła BlockStar VR przenosi nas w odległą przyszłość, w której ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny, jednak dalej zżerają ją stare problemy – jak nierówność społeczna. W roli prostego górnika i niewolnika zarazem bierzemy udział w Międzygalaktycznym Turnieju BlockStar na statku kosmicznym, by raz na zawsze odmienić swój los i być może nawet wygrać życie w luksusie na wymarzonej Ziemi.