Rzadko wspominamy o grach przygotowywanych na gogle VR – w tym przypadku musieliśmy jednak zrobić wyjątek, bo nie ma to jak przejść się po mieście w skórze kaiju…

Studio Happy Kamper Pictures pracuje nad swoim debiutanckim projektem, w którym pobawimy się w goglach VR w specyficzną odmianę cosplayu – w przebraniu ogromnego kaiju wybierzemy się na wycieczkę dewastacyjną po mieście. Block Buster VR ma zostać wydany w Meta Quest na początku 2023 roku.

W Block Buster VR postawiono na kreatywe… wyburzanie, połączone z cosplayem, kolekcjonowaniem i tworzeniem. W skrócie – większe zniszczenia nagradzane są punktami Carnage, w zamian za nie możemy ulepszyć potwora, albo udekorować naszą dziecięcą sypialnię motywami gigantycznych potworów (figurki, plakatu i inne pamiątki). ć z przyjaciółmi.

„Jest coś niezwykle zabawnego w deptaniu, rozbijaniu i przewracaniu przedmiotów. Dostrzegliśmy okazję, aby ożywić tę fantazję, jednocześnie oddając hołd całemu gatunkowi kaiju i kulturze kolekcjonowania fandomu, która go otacza.” –Brent Kappel, współzałożyciel Happy Kamper Pictures

Głównym celem rozgrywki jest atakowanie w pełni podlegających zniszczeniu miast oraz odnajdywanie elementów kostiumów, broni i figurek, które staną się elementami naszej kolekcji oraz posłużą do tworzenia kolejnych kostiumów, odblokowując dodatkowe potwory i miasta. Podczas zabawy będziemy również odpierać ataki wroga i szykować się do ostatecznej walki z bossem. Dochodzą do tego drugorzędne cele unikalne dla każdego z poziomów, walka o miejsce na globalnej tabeli liderów, składanie z części kostiumów kaiju oraz ponad wszystko – zjadanie i miażdżenie słabych ludzików i ich samochodzików.