Tymczasowo udostępniona za darmo platofrmówka, której najbliższym kuzynem jest Super Meat Boy. Podobnie jak Meat Boy – Blinky jest wrażliwy na zetknięcia z ostrymi krawędziami, które powodują u niego gwałtowne krwawienie i śmierć.

Jednak w przeciwieństwie do chłopca bez skóry – Blinky ma jeszcze jedną wadę. Ściślej wadę wzroku, która czyni go niemal całkowicie ślepym na otoczenie. Zapytacie jak grać? Na pamięć. I po śladach rozchlapanej krwi.

Blinky to po prostu trudna, wymagająca precyzji i dobrej pamięci platformówka. Zasady rozgrywki są banalne i podobne do większości popularnych gier z tego gatunku – przejdź od punktu A do puntu B, po drodze nie tracąc życia. Na jednym ekranie wydaje się to być banalnym zadaniem, ale… nie widzimy co jest na planszy, więc metodą prób i błędów (oraz rozbryzgów krwi) pokonujemy kolejne platformy, unikamy kolców, kółek z kolcami i ostatecznie docieramy do upragnionej gwiazdki. Blinky oferuje kilka trybów rozgrywki, w tym standardowe przedzieranie się przez kolejne poziomy, tryb (hm) kampanii rozpisanej na 99 żyć i losowo dobrane mapy, jest też losowy dobór planszy i Szczęśliwa 15 – sami sprawdźcie. Gra stworzona przez Radosława Felicha aż prosi się o kilka minut swobodnego skakania, okraszonego (a jakże) krwią bohatera.