Od pomysłu do premiery – Ravenscourt i DigixArt dziś wydal film dokumentalny On The Road 96, opowiadający o blaskach i cieniach prac nad ukończeniem oraz wydaniem proceduralnej gry narracyjnej Road 96, która jak możemy zauważyć – została doceniona przez graczy i recenzentów https://pixelpost.pl/recenzja-road-96-opowiesc-o-ucieczce-i-splatanych-losach-bohaterow/.

Na drodze do wydania tej innowacyjnej, narracyjnej przygodówki o podróżach przez drogi i bezdroża i o ucieczce przez reżimem, stanęły: wyzwania finansowe, Covid-19, bliskie terminy wydania. Niedługo będziemy mieli okazję posłuchać tej historii zza kulis, opowiedzianej przez samych twórców, francuskie studio DigixArt.

„Chciałem udokumentować niesamowitą podróż zespołu, która urosła znacznie większa niż pierwotny pomysł. Mam nadzieję, że pozwoli to naszym fanom przyjrzeć się pasji, jaką jako studio wkładamy w nasze projekty i zobaczyć, jak żyjemy tworzoną grą.” – Yoan Fanise, CEO i Creative Director w DigixArt

Wraz z premierą dokumentu (zaplanowaną na 27.10), Road 96 pojawia się w promocji Midweek Madness w sklepie Steam z ceną niższa o 20%, właściwie to już możemy kupić grę taniej.

Francuskie studio DigixArt niedawno zostało przejęte przez Koch Media, a to przekłada się na jeszcze jedną nowość związaną z Road 96 – proceduralna, narracyjna gra przygodowa doczeka się polskiej lokalizacji w formie napisów. Polskie napisy zostaną wkrótce dodane do wersji na PC oraz Switcha w ramach darmowej aktualizacji.