Wprawdzie listopad 2019 roku już minął (wtedy toczy się akcja filmowego Blade Runnera), ale wydanie w tym samym roku, w którym rozgrywają się wydarzenia gry Blade Runner raz jeszcze przez GOG to jedno z najfajniejszych wydarzeń dla fanów klimatycznych przygodówek, jakie mogło ich spotkać w tym roku.

Ja swoją kopię Blade Runnera już zgubiłem gdzieś w trzewiach zapominalskich kolegów, ale bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych gier przygodowych, niejako domykająca złotą erę przygodówek i uzupełniająca cały gatunek o wielowymiarowość rozgrywki. Nie można też odebrać jednego Blade Runnerowi w formie gry – jest równie klimatyczna, jak filmowy pierwowzór.

GOG właśnie dziś obwieścił, że publikuje po 22 latach od wydania oryginalnej gry cyfrową wersję Blade Runnera bez DRM, w wersjach dla Windows, macOS i Linuxa. Wszystko dzięki umowie licencyjnej pomiędzy Alcom Interactive Group a GOG. Cyfrowy Blade Runner działa na silniku ScummVM, a historię Raya McCoya prześledzimy za 34,99 zł na własnym komputerze. Podczas Winter Sale (wyprzedaż potrwa do 2.01.2020 r.) nawet 10 procent taniej (31,59 zł za Blade Runnera!). Ciekawe czy zdążycie ukończyć grę do końca tego roku…

PS Dla osób, które nie gustują w przygodówkach, przez kilkanaście najbliższych godzin (do godziny 15:00 18.12.2019 r.) w serwisie GOG można zdobyć coś z zupełnie innej beczki – Postala 2 za darmo. Również za pierwszą część Postala nie zapłacimy ani grosza.