Po zestrzeleniu statku kosmicznego, główny bohater gry, James Hawkins (uwięziony wewnątrz prototypowego pancerza wojskowego), spada w kierunku Medusy-42.

Asteroida zamieszkiwana jest górników zaciekle broniących się przed inwazją złowrogich Raknos. Mając niewiele czasu, aby odnaleźć swego zaginionego ojca oraz opanować kontrolowanie eksperymentalnej zbroi Battle Frame, musimy poradzić sobie z przeciwnościami losu. Gra tworzona przez włoskie studio Drakkar Dev to hack and slash z elementami przygodówki, w której zostaniemy rzuceni w wir walki stawiając czoła hordom przeciwników. Pragnąc przetrwać napór adwersarzy podczas wyprawy przez planetę będziemy musieli odkryć moce pancerza umożliwiające wyprowadzanie potężnych ataków specjalnych. W tym celu udoskonalimy umiejętności prototypowej zbroi w taki sposób, aby rozwój Hawkinsa mógł przebiec ścieżką od niedoświadczonego zółtodzioba do wytrawnego wojownika. Poza śmiercionośnym kombinezonem do dyspozycji otrzymamy także drona pomagającego nam uzyskać dostęp do zbyt małych obszarów i niedostępnych na pierwszy rzut oka terenów. Jednak nie samą walką będzie żył nasz bohater. Zajmiemy się również eksploracją otoczenia, rozwiązywaniem zagadek środowiskowych, a nawet platformówkowymi wyzwaniami. Czeka nas podróż (przepełniona wrogami) przez piaszczyste pustynie, ośnieżone pasma górskie, gęste lasy i tajne ośrodki badań naukowych – zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w kooperacji.

Blackwind ma pojawić się w czwartym kwartale 2021 roku. Gra zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.