Bingo! Takie wieści to ja lubię. Przygodówki na podstawie komiksu uwielbiam. W takich wypadkach jestem w stanie przymknąć oko nawet na techniczne zgrzyty a te niestety się pojawiają. Trudno się mówi!

Kolejny wpis, kolejne wyznanie! Otóż – bardzo lubię komiksy. Wiem to mało oryginalne, bo wszyscy lubią komiksy. Nie będę też specjalnie oryginalny w swoich preferencjach, ale wśród moich ukochanych komiksów jest Blacksad. Podoba mi się w nim właściwie wszystko. Od historii w klimacie detektywistycznym noir, po rewelacyjną kreskę, na absolutnie wspaniale napisanej głównej postaci kończąc. Jest to po prostu kawał świetnego komiksu i jeśli chcecie odrobiny wytchnienia od superbohaterów (którzy jak wiadomo dominują w branży komiksowej) to warto po niego sięgnąć. Nie powinniście się zawieść. Zawsze uważałem, że taki komiks to świetny materiał na grę, a już szczególnie na przygodówkę. No i proszę – możemy teraz obejrzeć długie wideo pokazujące nam spory kawałek rozgrywki:

I jak? Ja mniej więcej czegoś takiego się spodziewałem. Przypomina mi to gry Telltale Games czy może odrobinę L.A. Noire. Cieszę się, że zachowany jest klimat noir znany z komiksu i nawet pasuje mi aktor podkładający głos pod postać Blacksada (choć spodziewałem się kogoś z głębszym głosem). Co ciekawe w grze twórcy zdecydowali się na opowiedzenie całkowicie nowej historii w tej grze co też moim zdaniem jest całkiem niezłym posunięciem, które może skusić fanów komiksu. Ciekawy wydaje się też system łączenia ze sobą różnych tropów za pomocą dedukcji. Niestety powyższe wideo jest też pełne drobnych (i większych) błędów technicznych. Mam nadzieję, że przed premierą gry zostaną one wyprostowane bo zapowiada się kawał klimatycznej przygodówki.

PS Świetnym pomysłem byłoby dodanie do fizycznej edycji kolekcjonerskiej komiksu na podstawie gry, ale to pewnie marzenie ściętej głowy.