Jeśli nie wiecie, czy warto chociaż spojrzeć na tę grę pamiętajcie, że komiksowy pierwowzór otrzymał nagrodę Eisnera.

Blacksad, gra przygodowa bazująca na nagradzanym komiksie  Juana Diaza Canalesa i Juanjo Guarnido zaprezentowała nowy zwiastun z rozgrywki. Zapowiedziana na 26 września produkcja przedstawiana jest jako „interaktywna gra narracyjna z elementami dochodzeniowymi” i na pierwszy rzut oka zdaje się przypominać gry, z jakich przez lata słynęło Telltale Games. Możemy spodziewać się w niej quick-time eventów, dialogów z rozwidlającymi się odpowiedziami i zagadek, co w połączeniu z jakością wykonania widoczną w zwiastunie zdaje się zapowiadać całkiem obiecująca produkcję.

W grze wcielimy się w Jacka Blacksada, kociego detektywa w Nowym Jorku pełnym zwierzopodobnych humanoidów, któremu zlecone zostaje ustalenie, kto zabił właściciela klubu bokserskiego i porwał lub „zniknął” młodego boksera. Tworzona przez studio Pendulo gra ma być zupełnie nową historią w uniwersum Blacksad, i wprowadzić ponad 30 postaci, zarówno tych znanych jak i kompletnie nowych. Całość opakowana jest w mocny klimat z lat 50. i jazzowy akompaniament.

Jeżeli nie znacie studia Pendulo, ich poprzednie produkcje to Yesterday i Runaway: Twist of Fate, dwie całkiem solidne od narracyjnej strony produkcje.