Fabularna gra akcji studia World Eater Games zaprosi wszystkich spragnionych przeżycia przygody do tętniącego życiem świata pełnego ujmujących osobowościami i tajemnic oczekujących w każdym zakątku.

Bittersweet Birthday dostarczy nam wymagających pojedynków z przeciwnikami, oryginalnego tła fabularnego, interesujących zadań pobocznych i wielu pomysłowych mini gier. Eksplorując otoczenie odnajdziemy astralne obiekty i przedmioty kolekcjonerskie oraz odblokujemy (posiadające wielką moc) wspomnienia, wzmacniające naszego bohatera różnorodnymi efektami magicznymi. W międzyczasie zajmiemy się rozwiązywaniem zagadek środowiskowych, wchodzeniem w interakcję z napotkanymi po drodze postaciami, a także wykonywaniem głównej kampanii gry. Przydatna może okazać się wówczas opcja personalizacji doświadczenia i określenia poziomu trudności rozgrywki, której chcemy sprostać.

„Naszym celem jest dostarczanie ambitnych, ale zabawnych doświadczeń i czarujących, ale rozdzierających serce historii – takich jak te, które sprawiły, że zakochaliśmy się w grach.” – deweloperzy World Eater Games

Data premiery gry została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC i konsoli Nintendo Switch. Więcej informacji na temat Bittersweet Birthday oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.