Brytyjskie wydawnictwo Bitmap Books (to samo, które drukuje i sprzedaje CRPG Book) właśnie nas poinformowało o tym, że już można składać zamówienia na kolejną, niezwykła publikację poświęconą grom wideo. Właściwie jednej z najsłynniejszych strzelanin, znanych z automatów arcade, konsol do gier, która po latach trafiła także na ekrany PC. Tak, mówimy o Metal Slugu, który pojawił się w 1996 roku.

Metal Slug: The Ultimate History zostanie wydana w dwóch wersjach, standardowa to 452 strony w formacie 210×297 mm, wypełnione treścią i obrazami. Tematyka opracowania obejmuje historię powstania serii gier opowiadających o losach Peregrine Falcon Squad, ilustrowaną setkami grafik i screenshotów, pochodzących bezpośrednio z zasobów SNK. Przeczytamy 11 unikalnych wywiadów z twórcami Metal Sluga (przepytano m.in. Kazumę Kujo, Takushiego Hiyamutę, Andoha Kenjiego i Takeshiego Okui).

Książka ma też rozwiać wszelkie wątpliwości fanów i przedstawić prawdziwą historię jednej z najważniejszych franczyz w historii gier. Standardowe wydanie Metal Slug: The Ultimate Story kosztuje 29,99 funta, o 20 funtów więcej zapłacimy za limitowaną edycję Fully Loaded Edition (1000 sztuk), której okładka odgrywa efekty z gry (ikoniczne „Heavy Machine Gun”), a dodatkowo otrzymamy plakat ze schematem A2 SV-001, który pokryto fluorescencyjną farbą…