Na temat Dagona pisaliśmy w zeszłym roku, przy okazji premiery udostępnionej za darmo, zrealizowanej w 3D opowieści z niesamowitego uniwersum Pradawnych.

Polskie studio powraca z kolejna opowieścią H. P. Lovecrafta przeniesioną na ekran PC w formie interaktywnej gry – tym razem jest to Mała szklana butelka – stworzona przez pisarza w wieku zaledwie siedmiu lat. Za DLC The Little Glass Bottle The Little Glass Bottle trzeba zapłacić kilkanaście złotych (podobnie jak za DLC The Eldritch Box). Warto zaznaczyć, że wszystkie wpływy z odpłatnych DLC do Dagona są przekazywane na wsparcie humanitarne dla Ukrainy. Głosu bohaterowi przeniesionego na ekran PC opowiadania użyczył chłopiec w podobnym wieku do Lovecrafta piszącego The Little Glass Bottle.

Przy okazji premiery DLC warto spojrzeć na statystyki gry Dagon. Do swoich kont (przypominamy, za darmo) Dagona dodało ponad 800 000 użytkowników Steama i 100 000 posiadaczy kont w serwisie GOG, a sama gra zyskała 96% pozytywnych recenzji (na Steamie, trafiając do grona ok. 0,5-0,6% najlepiej ocenianych gier według SteamDB).

The Great Old One ordered us to release our game for free – here’s our experience so far