Casey Hudson i Mike Darrah mówią, że Mass Effect wciąż może powrócić.

W profilu BioWare stworzonym przez serwis Polygon producent wykonawczy Mike Darrah i dyrektor główny Casey Hudson wypowiadali się na temat przyszłości serii Mass Effect, która po niezbyt udanej Andromedzie poszła na nieokreślony czas w odstawkę. Darrah powiedział, że studio nie skończyło jeszcze opowiadać historii w tym świecie – zarówno Andromeda jak i Mass Effect 3 pozostawiły sporo wątków, które można w przyszłości kontynuować.

Hudson dodał, że wciąż myśli o kontynuacji gry, która w jego głowie pozostaje żywa, choć z dużym prawdopodobieństwem studio nieprędko weźmie ją na warsztat. Poza nadchodzącym na dniach Anthem, w drodze jest jeszcze kolejna część serii Dragon Age, a wsparcie dla gry-usługi może zjeść całkiem dużo zasobów.

Co ciekawe, artykuł wskazuje też, że problemy z Andromedą częściowo spowodowane były przez przejście serii na silnik Frostbite, a co za tym idzie konieczność budowania wielu rozwiązań od nowa. Po inwestycjach w technologię na potrzeby Anthem wiele z tych problemów może być jednak nieaktualnych, dając nadzieję, że nowy Mass Effect, kiedykolwiek się nie ukaże, będzie całkowicie sprawną, solidną grą. Czekamy.