EA podsumowuje kolejny kwartał fiskalny (dla swoich inwestorów) i otwiera worek z zapowiedziami. Możemy spodziewać się nowych tytułów od Bioware’u, Criteriona, DICE, EA Sports i Maxisa. Dodatkowo EA wkrótce dorzuci do swojego portfolio kilka gier realizowanych przez niezależne studia.

Ważniejsze informacje płyną jednak dla fanów Battlefielda – nową cześć serii ujrzymy prawdopodobnie nie wcześniej niż w maju 2021 roku, a więc już po premierze nextgenów. Również Dragon Age 4 przyjdzie prawdopodobnie dopiero w maju 2022 roku lub później. W planach Electronic Arts są również remastery klasyków – jednym z nich będzie Command & Conquer oraz gry na smartfony. W 2021 roku możemy się spodziewać się Medal of Honor w wersji VR.

Machina Electronic Arts wyraźnie nabiera rozpędu, bo oprócz enigmatycznych zapowiedzi, usłyszeliśmy także kilka konkretów. Wśród nich informacje o 5 milionach subskrypcji usługi EA Access (wzrost o 1,5 miliona od maja br.). Liczba graczy w Apex Legends przekroczyła 70 milionów. Sprzedaż gier w wersjach cyfrowych w okresie ostatnich 12 miesięcy dla konsol PlayStation 4 i Xbox One to 50% całkowitej sprzedaży gier EA (wzrost z 42% udziału w zeszłym roku). Co ciekawe, największy, 28-procentowy wzrost całkowitej sprzedaży gier Electronic Arts odnotował na rynku PC – największy spadek – w przypadku smartfonów i urządzeń mobilnych (-21%).