W 2017 roku zapowiedziano po raz pierwszy ten ciekawie wyglądający action-RPG z otwartym światem, ostatnie materiały zaś pojawiły się kilka miesięcy temu. I tak jak dotąd nie podano daty premiery (101 Experiment informuje, że gra wyjdzie, kiedy będą z niej zadowoleni w 101 procentach), w najbliższym czasie teraz najwyraźniej się o niej nie dowiemy. Ale za to pojawiły się ciekawe materiały.

101 Experiment udostępniło wideo, w którym zaprezentowano różne elementy związane ze starciami czy eksploracją rozległych połaci terenu.  Ujawniono także dwie pierwsze klasy: Commando, preferujące bezpośrednie konfrontacje oraz Psyfreak, będący swojego rodzaju odpowiednikiem maga. Cóż, wygląda na to, że naprawdę jest na co czekać. Może tytuł okaże się ważnym atutem dla którejś z konsol nowej generacji?

Biomutant wrzuci nas w wir walki obserwowanej z perspektywy trzeciej osoby – nasz bohater będzie mógł korzystać z ciosów zadawanych w zwarciu, broni palnej oraz mutacji. Mechanika rozwoju postaci uwzględnia zmiany genetyczne, możliwość modyfikacji wyposażenia oraz crafting broni. Gra ma nam dać pełną swobodę poruszania się po otwartym świecie, wraz z fabułą prowadzącą do kilku zakończeń.