Kanadyjskie Lucid Dreams Studio zapowiada stylową metroidvanię na PC oraz konsole, w której przyjdzie nam zmierzyć się z przerażającymi potworami, by wykraść ich kształty i moce.

Biomorph ma być grą pełną dziwacznych postaci, zamieszkujących zdewastowane miasto. To ostatnie będzie trzeba odbudować, do odkrycia pozostaje także tajemnicze pochodzenie naszej postaci zmieniającej kształty. Lucid Dreams Studio zamierza zaproponować nam przygodową grę akcji 2D, rozgrywająca się w rozległym, ręcznie rysowanym świecie. Wykorzystując swoje umiejętności, rozwiązując łamigłówki i pokonując wyzwania zręcznościowe będziemy walczyć z groźnymi potworami, następnie przybierać ich kształty (i przejmować moce), być walczyć z jeszcze groźniejszymi maszkarami. Uwaga, pokonani wrogowie mogą powrócić. W mocniejszych wersjach. Oprócz walk zajmiemy się także odbudowa miasta Blightmoor i spróbujemy zaprzyjaźnić się z jego mieszkańcami miasta, aby dowiedzieć się więcej o ich pochodzeniu oraz samej metropolii. Pozbieramy pamiątki, plany i nowe umiejętności, a podróż przez świat gry odkryje prawdę o pochodzeniu naszego bohatera.

Przed nami łącznie 16 zróżnicowanych środowisk, ekscentryczni NPC-e, walki z bossami, mnóstwo sekretów i ulepszeń, różne style walki, bogaty arsenał broni białej i dystansowej (z możliwymi usprawnieniami), a wszystko to na PC i konsolach nastąpi gdzieś w 2023 r.