Ma to być najmniejszy z dotychczasowych Xboksów, mała, biała skrzynka z charakterystycznym czarnym kółkiem, pozbawiona napędu optycznego i gotowa na gry kolejnej generacji.

Według informacji Windows Central premiera kolejnej generacji konsol Microsoftu nastąpi 10 listopada 2020 roku. Amerykańska korporacji ujawniła również ceny swoich najnowszych konsol do gier – Xbox Series X będzie kosztował 499 USD, tańszy Series X – tylko 299 dolarów. Co może okazać się poważną konkurencją zarówno dla konsol Sony, jak i niedawno zapowiedzianych kart NVIDII, stanowiących serce gamingowych PC. Przy cenie niższej o 200 USD za droższy model Xboxa Series X – RTX 3080 za 699 USD nie brzmi już jak atrakcyjne rozwiązanie (wymagające dodatkowych nakładów na płytę główną, zasilacz, pamięć, procesor i nośnik danych).

Z krótkiego klipu promującego Xboksa Series S dowiadujemy się, że konsola będzie umożliwiała wyświetlanie gier 1440p w 120 fpsach, obsługiwała zmienną prędkość odświeżania ekranu i zaoferuje niską latencję. Gry zapisywane będą nośniku SSD o pojemności 512 GB. Jednocześnie Xbox Series S umożliwi upscaling gier do 4K oraz odtwarzanie filmów w 4K. Nieźle jak na mały, biały głośnik za 300 dolców, ale wzornictwo tej zabawki przydałoby się jeszcze dopracować…

Oficjalna polska cena Xbox Series S wynosi 1349 zł.