Radzimy przebookować hotele, przeloty, pociągi i rozplanować budżet tak, by przetrwać cały październik, bo 8. edycja Pixel Heaven przydarzy się z lekkim, półtoramiesięcznym poślizgiem. Zamiast planowanego, październikowego terminu (2-4.10.2020 r.) przesuwamy zegarki do przodu, na 13-15.11.2020 r.

Na zmianę daty wydarzenia ma wpływ obecna sytuacja związana z pandemią oraz to, że Pixel Heaven zostanie w tym roku połączone z GCCE 2020, czyli Gamedev & Creative Careers Expo 2020. W praktyce, giełda pracy dla kreatywnych deweloperów gier doskonale wpisze się w profil samego Pixel Heaven (dla przypomnienia stoiska z ofertami pracy gościły już wcześniej na Pixel Heaven). A na zachętę, prezentujemy okładkę specjalnego wydania magazynu Action Replay, które otrzymają supporterzy Pixel Heaven:

Jak na razie nie ma poważnych zmian w charakterze samego Pixel Heaven, modyfikacji w zakresie listy gości, prelekcji, pogawędek, zaplanowanych ekspozycji i koncertów. Będzie nieco zimniej niż podczas wiosennych i letnich edycji Pixel Heaven, więc radzimy ubrać się stosownie na listopadowe okoliczności przyrody, za to tradycyjnie gorąca atmosfera całego wydarzenia, lampki flipperów i rozgrzane transformatory zasilaczy od klasycznych komputerów zapewnią odpowiednią atmosferę.

Reasumując: Pixel Heaven 2020 odbędzie się więc w halach Mińsk 65, w dniach 13-15 listopada 2020 r. i właśnie tę datę radzimy zapamiętać.

Pełna treść oficjalnego komunikatu, dotyczącego zmiany terminu Pixel Heaven 2020:

W związku z panującą pandemią COVID-19 i innymi okolicznościami (o tym poniżej) podjęliśmy decyzję o zmianie daty Festiwalu Gier Pixel Heaven 2020 na termin

>> 13 – 15 LISTOPADA 2020 <<

Wydarzenie odbędzie się w tym samym miejscu, czyli halach MIŃSKA 65 w Warszawie.

Z CZEGO WYNIKA ZMIANA?
Po konsultacjach z wystawcami, partnerami i gośćmi imprezy doszliśmy wspólnie do wniosku, że większość z nich nie będzie stanie wziąć w dwóch organizowanych przez nas jesiennych imprezach, tj. Festiwalu Pixel Heaven 2020 i targach Gamedev & Creative Careers Expo 2020. Zbliżenie dat obu wydarzeń wynikło oczywiście z konieczności przeniesienia Festiwalu Pixel Heaven 2020 z wiosny na termin jesienny. Wobec tego doszliśmy do wniosku, że jedynym optymalnym i korzystnym dla wszystkich rozwiązaniem jest połączenie obu wydarzeń i organizacja ich w jednym miejscu i czasie, tym bardziej że nowa lokalizacja, ponad dwukrotnie większa od poprzedniej daje nam taką możliwość.
Wystawcy i Partnerzy zyskają jeszcze więcej możliwości (dojdzie opcja rekrutacyjna, dwie poprzednie edycje GCCE były bardzo udane), podobnie jak Goście, którzy zapoznają się z jeszcze szerszą ofertą wystawienniczą.

CZY KARTY WSTĘPU ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ?
Tak, wszystkie karty wstępu nabyte na poprzednie daty zachowują swoją ważność, nie ma potrzeby zmian w rezerwacjach. Przypominamy, że karty wstępu są w formie „na okaziciela” – istnieje więc możliwość ewentualnego przekazania ich innym osobom.

CZY UMOWY SPONSORSKIE / PARTNERSKIE / WYSTAWIENNICZE ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ?
Tak, wszystkie umowy zachowują swoją ważność w odniesieniu do nowego terminu. Oczywiście jeżeli z jakichś powodów nowy termin wydarzenia nie jest do przyjęcia dla dotychczasowego partnera / sponsora / wystawcy – istnieje możliwość odstąpienia od umowy i zwrot środków.

CZY W ZWIĄZKU Z POSZERZENIEM IMPREZY O GCCE 2020 ZMIANIE ULEGAJĄ KOSZTY STOISK ITP.?
Nie, wszelkie koszty i oferta cenowa pozostają bez zmian w stosunku do poprzedniego terminu wydarzenia.

CZY W ZWIĄZKU Z COVID-19 BĘDĄ ISTNIAŁY JAKIEŚ SPECJALNE WYMAGANIA / OBOSTRZENIA / OGRANICZENIA? CZY BĘDZIE BEZPIECZNIE?
Wydarzenie odbędzie się zgodnie z wytycznymi Rządu RP w sprawie organizacji imprez targowych w związku z COVID-19. Organizacją logistyki i obsługą w tym zakresie zajmie się wyspecjalizowana firma. W praktyce nie będzie to stanowiło istotnych utrudnień, a pozwoli nam zachować bezpieczeństwo.

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie. Do zobaczenia!
pixelheavenfest.com