Od 170 (early birdy) do 300 zł trzeba zapłacić za eleganckie pudełko kryjące w swoim wnętrzu kartonowe lub plastikowe statki kosmiczne, żetony, karty i potężną planszę, która zabierze nas w świat wypełniony walką o zasoby i sprawne wydobycie surowców skrywanych przez asteroidy.

A wszystko to zaczyna się na swojsko nazwanej stacji kosmicznej Bytom-3. Zaprojektowana przez Pawła Suskiego planszówka to kolejna gra rozgrywająca się w uniwersum Beyond Humanity, po Colonies.

Kampania w serwisie wspieram.to ma jako podstawowy cel zebranie 50 000 zł na wyprodukowanie Astrogórników. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie problemu z osiągnięciem tego progu – w ciągu kilku pierwszych godzin kampanii na zakup planszówki gracze wyłożyli już 10 000 zł.

Oprócz samej gry – autorzy proponują wielbicielom planszówek koszulki i bluzy z logo studia i samego Beyond Humanity. Przy przekroczeniu progu 70 000 zł każdy z graczy otrzyma figurkę Astrogórnika. Early Birdy z promocyjnej puli pierwszych 200 pudełek, przewidzianych do zaoferowania przez dwie doby inaugurujące kampanie właściwie już się wyprzedały…