Okrutne prawa, całkowita inwigilacja i przestraszeni ludzie – tyle możemy dostać, podróżując do Greatest Union – miejsca wykreowanego przez Paintbucket Games. Premiera trzeciej części serii Beholder już niebawem – 3.03.2022 r.

Oryginalna gra Beholder została wydana w listopadzie 2016 r. i szybko odniosła sukces, została również nagrodzona tytułem „Najlepsza gra przygodowa 2016” IGN Russia, będąc jednym z 8 finalistów konkursu oraz doceniony w wielu kategoriach podczas moskiewskiego DevGamm Awards. Beholder 2 wystartował w 2018 roku, fani nadal cieszyli się dreszczykami emocji w zakręconym, dystopijnym wszechświecie Beholdera. Wraz z Paintbucket Games, wydawca Alawar Premium zamierza zapewnić graczom podobne doznania.

W Beholder 3 odegrmy rolę Franka Schwarza, męża i ojca, który stracił wygodną posadę biurową w Ministerstwie po tym, jak ktoś go wrobił. Kiedy wysokiej rangi oficer ochrony ratuje nas z więzienia, stajemy się pionkiem na jego szachownicy. Zadanie, które stanie przed głównym bohaterem to wyeliminowanie każdego, kto stanie na przeszkodzie tajnym planom oficera oraz próba odzyskania swojego dawnego życie, przy jednoczesnym wykonywaniu dwóch prac (w blokowisku i dla Ministerstwa). Żaden pracownik ani przełożony nie uchroni się przed naszym szpiegowskim okiem.

„Graliśmy w gry Beholder, gdy się pojawiły i pokochaliśmy je za opowiadanie historii o ludzkich tragediach w nieludzkim systemie w zabawny i sprytny sposób. Gdy otrzymaliśmy możliwość stworzenia Beholder 3, czuliśmy się niezwykle zaszczyceni i podekscytowani.” – Jörg Friedrich, dyrektor generalny Paintbucket Games

Witajcie w państwie totalitarnym, które kontroluje wszystko i wszystkich poprzez opresyjne prawa, totalną inwigilację i zastraszanie. W gruncie rzeczy Beholder 3 to opowieść o podsłuchiwaniu sąsiadów, włamywani się do mieszkań, zakładaniu podsłuchów i przeszukiwaniu cudzych rzeczy.