Mógłbym próbować zabłysnąć jakimś dowcipnym komentarzem, ale nie warto, ten tekst mówi sam za siebie.

Przez kilka lat żyłem z tłumaczenia instrukcji do gier.  Większość tłumaczyłem sam, czasem trafiał się jakiś wannabe translator pewny swego i chętny do zarobienia kilku złotych (to nie były duże pieniądze, żeby nie powiedzieć – żadne; ale były), więc dawałem ludziom coś na próbę. Efekty (czyli to co do mnie spływało) bywały… różne.

WPROWADZENIE
Dziękujemy za zakupienie „Battle Beast”. Jesteś teraz dumnym właścicielem ostatniego osobistego chronionego pomysłu.
MINIMALNY SYSTEM KONFIGURACJI
Wymagany jest przynajnmiej następujący system konfiguracji:
– A 486 33 MHz lub większy IBM – kompatybilny komputer z przynajmniej 8 MB RAM (486 66 MHz jest polecany),
– 256 kolorowy monitor lub lepszy,
– MPC – kompatybilny z dyskiem CD-ROM,
– MPC – kompatybilna karta dźwiękowa oraz wzmocnione głośniki lub słuchawki,
– Windows 95 lub Windows 3.1 (lub wyższe) oraz DOS 3.3 lub wyższe.
INSTALACJA
„Battle Beast” można zainstalować trzema sposobami:instalacja CD, ograniczona instalacja na twardym dysku oraz pełna instalacja na twardym dysku.
Jeśli instalujesz „Battle Beast” używając instalacji CD, aby rozpocząć grę musisz mieć zawsze CD na dysku CD-ROM.
Jeśli instalujesz „Battle Beast” używając ograniczonej instalacji na twardym dysku, sceny walki będą kopiowane na twardy dysk, więc będziesz miał jedynie szybszy dostęp do tych scen. Będziesz nadal potrzebował CD „Battle Beast” na dysku CD-ROM. Ta instalacja wymaga w przybliżeniu 33 MB wolnego miejsca na twardym dysku.
Jeśli instalujesz używając pełnej instalacji na twardym dysku, cały program będzie skopiowany na twardy dysk, więc nie będziesz już potrzebować CD na dysku CD-ROM, aby rozpocząć grę. Ta instalacja wymaga w przybliżeniu 70 MB wolnego miejsca na twardym dysku.
Jeśli instalujesz w środowisku Windows 95 i nie wyłączyłeś opcji autogra, nie będziesz potrzebował rozpoczynać ustawienia programu od instalacji „Battle Beast”. Po raz pierwszy, gdy włożysz CD do CD-ROM, Windows 95 automatycznie zacznie instalować program.
Raz zainstalowana gra, za każdym razem, gdy bedziesz wkładał CD do CD-ROM, opcja Windows 95 automatycznie rozpocznie grę „Battle Beast”.
Aby zainstalować „Battle Beast”:
1. Uruchom program Windows, jeśli jeszcze nie jest uruchomiony.
2. Włóż CD „Battle Beast” do CD-ROM.
3. Z programu managera (Program Manager) wybierz plik (File) menu, a następnie wybierz uruchom (Run).
4. Napisz d:\setup z Command Line i przyciśnij Enter. (Jeśli jest to konieczne, to zamień d: na literę, która reprezentuje twój C-ROM).
5. Wybierz sposób, w który chciałbyś, zainstalować twój program: instalacja CD, ograniczona instalacja na twardym dysku, lub pełna instalacja na twardym dysku.
6. Kliknij przycisk Quick, aby zainstalować program na właściwy dysk, ścieżkę (directory) oraz grupę programową (program group).
albo
Kliknij na zwykły przycisk (Custom), aby wybrać, gdzie chcesz mieć ten program zainstalowany.
7. Napisz literę dysku (drive lettei nazwę ścieżki (directory), gdzie chciałbyś zainstalować pliki tego programu, albo kliknij przycisk przewiń (Browse) i wybierz dysk i ścieżkę. Kliknij przycisk następny (Next) po tym jak skończysz.
8. Wybierz grupę(group), w której chciałbyś mieć ikony (icons) i kliknij przycisk OK. Kliknij na strzałkę, aby zobaczyć więcej możlliwości, jeśli jest to konieczne.
Uwaga: Nawet jeśli nigdy nie instalowałeś siódmego poziomu (7th Level) programu, program instalacyjny da ci możliwość zainstalowania programu „Battle Beast” na siódmy poziom grupy.
Kiedy program będzie zainstalowany, otrzymasz opcję automatycznego zainstalowania dżojstika (jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego). Jeśli masz dżojstik, który już pracuje z inną aplikacją Windows 3.x lub jeżeli używasz Windows 95, to już nic nie musisz robić, aby używać dżojstika do „Battle Beast”.
Kilknij przycisk tak (Yes), jeśli chcesz mieć zainstalowany dżojstik do „Battle Beast”.
Jeżeli dżojstik jest zainstalowany, będziesz musiał wyskalować i przetestować swój dżojstik przez podwójne kliknięcie na ikonę Dżojstik w panelu kontrolnym (Control Panel).
Uwaga: Być może bedziesz musiał wyskalować swój dżojstik ponownie jeżeli odłączyłeś go od komputera, lub jeżeli zauważysz, że dżojstik koliduje z operacjami myszą.
Podczas instalacji, będziesz także miał możliwość przetestowania ustawienia MIDI do dźwięku. „Battle Beast” posiada pełną, bogatą muzykę i efekty dźwiękowe. Jest ona polecana do przetestowania ustawienia MIDI przy instalacji, aby upewnić się, że doświadczysz pełnej głębi „Battle Beast”. Jeżeli nie słyszysz całej muzyki lub dźwięków, sprawdź sekcję kłopoty strzeleckie (Trouble Shooting) w zbiorze pomoc lub instrukcję „Battle Beast” o dostrojeniu ustawienia MIDI.
POCZĄTEK BATTLE BEAST
Aby rozpocząć „Battle Beast” i przyłączyć się do wojny przeciwko rupuchom kliknij podwójnie na ikonę „Battle Beast”.
Następnie kliknij dodatek w gazecie „Battle Beast”, aby wybrać grę „Battle Beast”.
WIĘCEJ INFORMACJI
Więcej szczegółowych informacji o instrukcji gry „Battle Beast” możesz uzyskać w zbiorze pomoc (Help) lub skonsultuj się z Właścicielem „Battle Beast” (Battle Beast Owner’s Manual) i kartą szybkiego startu (Quick Start card).
Aby uzyskać informacje o innych produktach z siódmego poziomu, sprawdź modele wszystkich produktów dołączonych do tego programu.
POMOC TECHNICZNA
Jeżeli masz trudności w instalowaniu lub uruchamianiu „Battle Beast”, przeczytaj sekcję kłopoty strzeleckie (Trouble Shooting) w przewodniku „Battle Beast” (Battle Beast Owner’s Manual) lub w zbiorze pomoc (Help) przed skontaktowaniem się z pomocą techniczną. Sprawdzając spisane pozycje, może będziesz mógł sam szybciej rozwiązać swoje problemy.
Jeżeli nadal masz kłopoty zadzwoń po pomoc techniczną 214-437-5837, która jest dostępna od poniedziałku do soboty od 8.00 do 17.00. Technicznej pomocy możesz również szukać na siódmym poziomie www.7th level.com), America Online (keyword Seventh), the Microsoft Network (Go Seventh) or CompuServe (Go Seventh).
SZUKAJ NAS W WORLD WIDE WEB!
Dostań się i zobacz co nowego na 7 poziomie
(www.7thlevel.com) w World Wide Web. Ostatnie techniczne informacje i wersje demonstracyjne bieżących i przyszłych produktów, zarejestruj produkty, wejdź do kontekstów, naucz się poradników gier lub powiedz nam co myślisz o pogawędkach na linii z ludźmi wciągniętymi w nasze produkty.

Nie, nie napiszę kto to, zresztą i tak nie znacie.

Lojalnie przyznaję: screen zrzucony z YouTube. Nie mam ani gry, ani screenów z czasów gdy robiłem instrukcję, ani instrukcji, ani angielskiego oryginału.