Nie wiem jak wy ale ja takie informację często traktuję ze sporym dystansem. Oczywiście chciałbym żeby powstała kolejna gra z serii Okami – to był rewelacyjna gra. Czy tak będzie? Cóż – zobaczymy. Przynajmniej dwie osoby też tego chcą…

Spytacie zaraz – o co cały ten szum? Sprawa jest tak naprawdę dość prosta. Ikumi Nakamura wrzuciła do sieci trwające sześć sekund wideo w którym Hideki Kamiya (Platinum Games) stwierdza, że „Okami powróci” i pokazuje kciuka do góry. Prawda, że nic specjalnego? Na początku też tak uznałem. Potem jednak zastanowiłem się i stwierdziłem – to może być dobry znak.

Warto wspomnieć, że Nakamura pracowała w Capcomie od 2004 do 2006 roku przy Okami. Potem była zatrudniona od 2006 do 2010 roku w Platinum Games, gdzie z kolei pracowała przy jakże lubianym tytule, jakim jest Bayonetta. Pracowała też przy GhostWire: Tokyo. Natomiast Kamiya jest w znacznej mierze odpowiedzialny za Okami – był bowiem twórcą tej gry.

Tutaj możecie obejrzeć wpis na Twitterze:

Czy to oznacza, że ukaże się następna gra z serii Okami? Albo, że trwają nad taką prace? Nie – przynajmniej nic z oficjalnych informacji na to nie wskazuje. Natomiast to, że Kamiya – twórca oryginału – wyraził chęć pracy nad kolejną częścią dobrze wróży. Myślę, że taki tweet ma wywołać pewne zamieszanie i dać znać odpowiednim ludziom, że jest chęć by taką grę stworzyć. Jeśli tylko gracze stwierdzą, że to gra warta świeczki, to Capcom może pochylić się nad tematem i dać takiemu projektowi zielone światło. Istnieją ku temu pewne przesłanki – spójrzcie na sprawę remake’u Resident Evil 2. Oczywiście mamy do czynienia z trochę inną rangą gry. Okami to świetny tytuł i myślę, że każdy powinien w tę grę zagrać, jednak nie jest to marka tej klasy co Resident Evil. Należy pamiętać, że to biznes i taki sequel musiałby na siebie zarobić (i przynieść zyski!). Co nie znaczy, że nie chciałbym żeby powstał bo oryginalne Okami bardzo, ale to bardzo cenię.

Jest jeszcze dodatkowe wypowiedź Nakamury na Twitterze wyrażająca po prostu chęć stworzenia dla graczy dobrej gry:

Podsumowując – zobaczymy czy coś z tego będzie. Bardzo chciałbym żeby np. na takim PS5 można było zagrać w Okami 2, które wykorzystywałoby bebechy tej konsoli. Wyobrażacie sobie? Coś pięknego!