Za darmo szkołom i uczniom korzystającym z edukacji zdalnej udostępnione zostało oprogramowanie do nauki programowania Scottie Go! Dojo.

Scottie Go! Dojo to kreator zadań dla sympatycznego kosmity Scottiego i innych bohaterów z edukacyjnej serii gier Scottie Go!. Ten łączy w sobie możliwość pracy zdalnej z wykorzystaniem platformy mobilnej, aplikacji oraz wydrukowanych klocków do nauki programowania. Obecnie udostępniony został całkiem za darmo szkołom i uczniom korzystającym z edukacji zdalnej, dzięki czemu osobiście można wydrukować zestaw klocków służący do układania kodu, jak również korzystać ze wszystkich funkcjonalności aplikacji Scottie Go! Dojo we własnym domu.

Wystarczy, że chętni zarejestrują się na dedykowanej witrynie, a otrzymają darmowy kod licencyjny oraz dostęp do aplikacji Scottie Go! Dojo. Ponadto, każdy użytkownik będzie mógł wydrukować zestaw 109 papierowych klocków, co umożliwi rozpoczęcie efektywnej pracy zdalnej przez nauczycieli i uczniów lub realizację nauki programowania w edukacji domowej. Można? Można!

Na koniec, w formie ciekawostki, warto dodać, że począwszy od marca już kilkadziesiąt szkół podstawowych w Polsce i Hongkongu pracuje ze Scottie Go! Dojo, podczas gdy kilka innych krajów wdraża to rozwiązanie. Darmowy dostęp do kreatora zadań wygaśnie jednak wraz z końcem sierpnia tego roku.