BE-A Walker, a będąc precyzyjnym, BE-A Walker: Battle for Eldorado to przedstawiciel gatunku shoot ‘em up, który właśnie zmierza na Steam, App Store i Google Play.

Gra będzie podejmować temat kolonizacji nowej planety, co według zapewnień twórców przełoży się nie tylko na niesprzyjające warunki życiowe czy wrogą florę i faunę, ale również agresywnych mieszkańców, nie zamierzających oddawać ziemi bez walki. Pozornie mogłoby się wydawać, że ten, kto ma do dyspozycji zaawansowaną broń i technologię, automatycznie zyskuje przewagę na polu walki. Tymczasem sprawa komplikuje się o tyle, że całe morze prymitywnych, ale zdeterminowanych przeciwników dysponuje bronią białą, umiejętnością strategicznego myślenia i silną jak jasna cholera wolą przetrwania.

BE-A Walker: Battle for Eldorado to gra niezależna co widać w zasadzie nie tylko na statycznych screenach, ale również podczas ogrywania wersji demo, dostępnej już na platformie Steam. Jak mówi Stanislav Zagniy, developer odpowiadający za szatę graficzną oraz ogólny design gry w Tequilabyte Studio:

„Ponieważ BE-A Walker jest tytułem o kolonizacji obcej planety, podczas jej tworzenia postanowiliśmy się odwołać do historii kolonizacji Ameryki. Chcieliśmy pokazać, jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą tego rodzaju działania oraz jakie są konsekwencje błędów popełnionych podczas eksperymentowania z naturą. Dla bohaterów gry kolonizacja nie jest sposobem na wzbogacenie się kosztem technologicznie zacofanej społeczności obcej planety, a jedyną drogą do przetrwania ludzkości. Niestety śmierć każdego rodowitego mieszkańca to przykra konsekwencja walki o byt i nie powinna przynieść graczowi żadnej przyjemności ani satysfakcji.”

Lubisz futurystyczne produkcje inidie? Atakuj! BE-A Walker zadebiutuje na Steamie, a także w cyfrowych sklepach mobilnych App Store oraz Google Play już 7 maja.