Oficjalna nazwa Battlefielda 6 to Battlefield 2042, a tło fabularne opowiada o wielkim konflikcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Data światowej premiery została ustalona na 22 października 2021 roku. Tytuł trafi na konsole Xbox One, Xbox Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz PC (Origin, Steam, Epic Games Store).

Nowa odsłona sieciowej strzelanki ma być jej wyraźną ewolucją i widowiskową zabawą w sandboxowy stylu. Tryby Conquest i Breakthrough w Battlefield 2042 otrzymają największe mapy, jakie kiedykolwiek stworzono dla tej serii. Właśnie dlatego po raz pierwszy będziemy mieli możliwość uczestniczenia w starciach na 128 osób, ale taka opcja jest przewidziana wyłącznie dla posiadaczy PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series S i X. Jeżeli natomiast chodzi o właścicieli konsol PlayStation 4, Xbox One, to maksymalna ilość graczy wyniesie 64 osoby. Same mapy mają imponować dynamiczną pogodą, zagrożeniami środowiskowymi, a także specjalnymi wydarzeniami na wielką skalę, jak na przykład tornada czy burze piaskowe.

Twórcy zapowiadają wstępnie także nowy tryb rozgrywki o nazwie Hazard Zone. Jest to tak zwane high-stakes, squad-based game-type, mające oferować coś zupełnie innego od standardowego Conquest. Niestety aktualnie nie ma większej dawki informacji o tym trybie. W grze pojawią się jeszcze takie smaczki jak możliwość modyfikowania broni, gadżetów oraz pojazdów, co akurat nie powinno nikogo zdziwić. Gracze powinni otrzymać także opcję korzystania z dodatków w postaci cybernetycznego psa bojowego, kotwiczki na linie, a także kombinezonu do szybowania.

Battlefield 2042 będzie sprzedawane w wersji standardowej oraz w droższych wersjach Gold Edition i Ultimate Edition.