Team17 konsekwentnie buduje portfolio wydawanych tytułów, dobierając do niego bardzo konkretne tytuły w zakresie stylistyki i mechaniki rozgrywki – z reguły to barwne, wciągające zręcznościówki. Gra stworzona przez studio Stormind Games doskonale wpisuje się ten nurt.

Batora: Lost Heaven zobaczymy w 2022 roku w formie hack ‘n slasha i mikstury gry akcji z RPG, na konsoloach oraz ekranach PC. W tle uniwersum sci-fi, rozgałęziona narracja poskładana z wyborów i ich konsekwencji oraz zręcznościowe walki w formie twin stick shootera. Własnie ruszyły zapisy do zabawy w zamkniętą wersję alfa, która wystartuje 21 lipca.

Batora obiecuje również opcję doboru równowagi pomiędzy siłami psychicznymi i fizycznymi, co będzie miało wpływ na skuteczność naszej postaci w walce. Równie ciekawie brzmi wpływ naszych wyborów na los wszechświata i jego mieszkańców.

„Jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością udziału w międzyplanetarnej podróży Batora: Lost Haven ze Stormind Games; to wciągająca narracja, która naprawdę opiera się na przyciągających wzrok grafikach inspirowanych science-fiction z lat 50. i unikalnej mechanice, która sprawi, że gra będzie niezapomnianym przeżyciem. Z niecierpliwością czekamy na reakcję fanów RPG akcji na edycję alfa dostępną w przyszłym miesiącu, która zaoferuje kuszący przedsmak tego, co nadejdzie w pełnej grze, gdy zadebiutuje w 2022 roku.” – Christie Sandy, szefowa produkcji zewnętrznych w Team17

Batora: Lost Haven w 2022 roku ma debiutować na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X oraz S, Xbox One, Nintendo Switch i Steamie na PC w 2022 roku. Rejestracja do zamkniętych testów alfa jest już otwarta i potrwa do 20 lipca, test zaplanowano na dwa tygodnie od 21 lipca do 4 sierpnia.