Na styku komiksu i gier wideo obserwujemy powstanie crossovera Batman/Fortnite: Fundament – komiks trafi do sprzedaży 26 października.

Najważniejsza będzie opowieść, która układa się w kadry 48-stronicowego albumu, debiutującego równolegle w Argentynie, Brazylii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Meksyku, Polsce i Hiszpanii. Wraz z komiksem gracze otrzymają bonus – kod odblokowujący w grze Fortnite strój Batmana, Który się Śmieje oraz ładowania z przeciwnikiem Mrocznego Rycerza. Strój Batmana pojawi się w dniu premiery komiksu także w sklepie z przedmiotami do Fortnite.

Batman/Fortnite: Fundament to kontynuacja Batman/Fortnite: Punkt Zerowy, w którym Batman po przybyciu na wyspę Fortnite musi radzić sobie z amnezją i wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby rozwiązać zagadkę Punktu Zerowego i znaleźć drogę do domu. Album Batman/Fortnite: Fundament powstał dzięki współpracy Donalda Mustarda (dyrektora kreatywnego Epic Games), Christosa Gage’a (scenarzysty Batman/Fortnite: Punkt Zerowy) oraz Scotta Snydera (scenarzysty serii Batman, Batman Metal i Batman Death Metal).  Oprawę graficzną zapewniają Joshua Hixson (rysunki i tusz) i Roman Stevens (kolory). Greg Capullo, wieloletni współpracownik Snydera, połączył siły z Jonathanem Glapionem i Mattem Hollingsworthem, aby stworzyć główną okładkę. Okładkę alternatywną opracował Alex Garnera, a za okładkę w wersji premium odpowiadać będzie Donald Mustard. Fabuła opowieści rozpoczyna się tam, gdzie kończy Punkt Zerowy – Batman wraca do Gotham, musi zmierzyć się tam z nową tajemnicą i kolejnym przeciwnikiem. Na ulicach miasta pojawia się Fundament, enigmatyczna postać z wyspy Fortnite. Mroczny Rycerz chce się dowiedzieć, co niezwykły przybysz robi w jego mieście.

Batman/Fortnite – Fundament

Scenariusz: Scott Snyder, Christos Gage, Donald Mustard

Rysunki: Joshua Hixson, Roman Stevens

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 167×255 mm

Elementy dodatkowe: bonusowy kod do gry „Fortnite”

Cena: 24,99 zł