Stoimy na stanowisku, że im wcześniej młody człowiek zainteresuje się paragrafówkami i RPG, tym lepiej. Teraz nawet kilkulatek ma szansę dostać produkt skrojony pod swój wiek.

„Baśniogry to ilustrowane paragrafówki dla dzieci, z tworzeniem własnego bohatera, zdobywaniem przyjaciół i zbieraniem magicznych przedmiotów. Takie RPG bez Mistrza Gry, dla jednego gracza. Rodzic może czytać kolejne paragrafy, a dziecko podejmuje wszystkie decyzje samodzielnie. Jedna rozgrywka to 15-20 minut” – przekonuje Marcin Kubiesa, autor tego projektu.

Oczywiście obok tak pomyślanego przedsięwzięcia nie może przejść obojętnie żaden fan papierowego grania, który dorobił się już potomstwa. Baśniogry pozwolą dziecku na postawienie pierwszych kroków w świecie paragrafówek, a rodzicowi na odnalezienie z młodym człowiekiem wspólnego hobby.

W serwisie wspieram.to trwa właśnie zbiórka na sfinansowanie Baśniogier, nie trzeba jednak wydawać pieniędzy w ciemno. Autor udostępnił jedną grę do wydrukowania i sprawdzenia. Więcej szczegółów na stronie zbiórki.