Rosyjskie studio PixFroze oraz australijski wydawca Blowfish Studios właśnie wypuścili swoją debiutancką strategię łącząca w sobie elementy survivalu i RPG-a, zatytułowaną Base One.

Gra dostępna jest w wersjach dla PC i Maca, w serwisach GOG, Steam oraz Mac App Store. Symulator stacji kosmicznej rozwijany jest również na inne platformy, w przyszłości ma się pojawić na PlayStation 4 i 5, Xboxa One, S oraz X, a także Switchu i to jeszcze w tym roku (zgodnie z zapowiedziami dewelopera i wydawcy).

Rozgrywka w Base One przypomina inne symulatory stacji kosmicznych, w których naszym zadaniem jest nadzór rozbudowy kolonii założonej wśród gwiazd. Obok konstrukcji nowych modułów naszej stacji kosmicznej będziemy dbali o zarządzanie zużyciem energii, tlenu i ciepła, tak by utrzymać członków załogi przy życiu. Dodatkowym elementem rozgrywki jest przeszukiwanie systemów gwiezdnych w celu zdobycia zasobów, odnalezienia zapomnianych satelitów i (być może) oznak życia – wszystko to ma nas doprowadzić do odkrywania nowych technologii i ulepszeń. W kampanii fabularnej zmierzymy się nie tylko z potrzebą zapewnienia zasobów naszym podopiecznym, będzie także okazja popaść w konflikt z interesami korporacyjnymi i zrealizować kila nieszablonowych misji.

Sama stacja kosmiczna jest poskładana z modułów, więc to my decydujemy o wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, wstawiając panele słoneczne na zewnątrz, budując doki, wyrzutnie dla sond i przeprowadzając niezbędne naprawy oraz modernizacje, jednocześnie pilnując, by każdy moduł był odpowiednio zasilany, a systemy podtrzymywania życia aktywne w kwaterach i miejscach pracy załogi. Domyślamy się jaki może być tytuł sequela…