Kooperacyjny symulator łodzi podwodnej (z pewną dawką survivalu) doczekał się darmowego weekendu na Steamie, choć produkcja na PC i macOS wciąż jest w fazie wczesnego dostępu. Za to zbiera całkiem dobre opinie i… może pochwalić się tymczasową zniżką ceny o 75%.

FakeFish, Undertow Games i Daedalic Entertainment zapraszają na bezpłatne testy Barotraumy, które właśnie się rozpoczęły. Czas więc pobawić się w nurka lub załoganta łodzi podwodnych, przynajmniej do 9 października 2022 r. Na wersję 1.0 gry poczekamy do początku 2023 roku. Obniżona cena wersji Early Access obowiązuje do 20.10.2022 r.

Barotrauma to kooperacyjny, futurystyczny symulator łodzi podwodnej 2D z elementami survival horroru. Akcja gry toczy się w zamarzniętych oceanach księżyca Jowisza, Europy, a gracze będą mogli również eksplorować głębiny tajemniczego satelity, nawigując i naprawiając wielostanowiskowy okręt podwodny oraz odpierając ataki stworzeń zamieszkujących niebezpieczne wody (brzmi jak Faster Than Light, prawda?). W rozgrywce online może brać udział do 16 graczy.

Wraz z otwartymi testami wersji Early Access dostajemy aktualizację Hoist the Sails (ostatnie duże uaktualnienie zawartości gry przed premierą gry na początku 2023 roku), które doda do rozgrywki podwodny transportowiec, opcję klasyfikacji okrętów podwodnych i nowe uzbrojenie, a także usunie łodzie klasy Deep Diver.