Studio Shodan9 zaczyna gromadzić środki na projekt gry tworzonej w fikcyjnym uniwersum opowieści o Twardowskim – ma być to gra fabularna, opowiadająca o miłości i poświęceniu, historia ojców i synów obarczona śmiercią i przemijaniem, zrealizowana w formie RPG-a z widokiem z perspektywy trzeciej osoby.

Historia w The Legends of Twardowski: A Warlock Tales wystartuje w 1544 roku na terenie Królestwa Polskiego, w tle opowieści zobaczymy świat rządzony przez Zygmunta I Starego i Zygmunta II Augusta.

Szczegółowe informacje na temat trzech kampanii można odnaleźć w serwisach Zrzutka.pl, wspieram.to oraz na Kickstarterze. Docelowo gra ma trafić do odbiorców we wczesnym dostępie w pierwszym kwartale 2021 roku, finalna edycja – ujrzeć światło dzienne w czwartym kwartale 2021 roku.

Sam tytuł nie pozostawia wątpliwości – będziemy walczyć magią i mieczem w raczej swojskich klimatach, do tego otwarty świat, wyglądający jak ten z pierwszego Wiedźmina (dla przypomnienia, wydanego pod koniec 2007 roku). Cele zbiórki sięgają na poszczególnych serwisach 1 000 000 złotych / 250 000 euro – zaskakującym zabiegiem przy dowolnych wpłatach jest dodawanie imienia i nazwiska wpłacającego do listy autorów gry, a także – bronie, czary i dodatkowa waluta gry – jako unikalne elementy dla wspierających (które w ten lub inny sposób mogą mieć wpływ na rozgrywkę – co na razie wygląda na schemat – im więcej wpłacisz, tym łatwiej będzie się grało). Zobaczymy czy ten pomysł wypali. Na razie zaprezentowane materiały cofają nas mocno w przeszłość gier wideo, a ambitne założenia projektu mogą być bardzo trudne do udźwignięcia w terminie niespełna roku.