Oryginalnych platformówek nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli inspirację czerpią od najlepszych gier z gatunku, a do takich niewątpliwie zaliczają się Mario czy Sonic.

Warszawskie studio Exit Plan Games założone przez Damiena Monnier i Jose Teixeira, biorących udział w pracach przy produkcji Cyberpunk 2077 czy Wiedźmin 3, wypuszcza na światło dzienne trójwymiarową, zręcznościową platformówkę pełną rozległych, otwartych światów, osadzonych w nietypowych realiach. Wyjątkowa przygoda przedstawiona w przewrotnej rzeczywistości dostarczy mnóstwo frajdy i satysfakcjonującej rozgrywki. Wcielając się w postać… kuli i personalizując ją od podstaw (m.in. poprzez możliwość przyodziania barw narodowych różnych krajów oraz wyposażenia jej w liczne czapki, bronie etc.), wybierzemy się w niezwykłą podróż do interesujących, opierających się o historyczne okresy etapów (w tym: feudalna Japonia, Dziki Zachód, era wikingów). W grze wykonasz różne misje, odnajdziesz sekrety do odblokowania, zdobędziesz różnorodny arsenał broni, dający przewagę w walce z niebezpiecznymi przeciwnikami, zbierzesz przydatne przedmioty napotkane po drodze, a co najważniejsze – będziesz w stanie zniszczyć prawie wszystkie elementy otoczenia. Wszystkie te rozrywki dostępne są również w wieloosobowym trybie przeznaczonym do 4 osób jednocześnie.

Premiera Bang-On Balls: Chronicles już jutro (3 marca 2021 roku) na platformie Steam, we wczesnym dostępie. Biorąc pod uwagę bardzo ciepłe przyjęcie gry przez media i skupioną wokół niej społeczność, możemy spodziewać się co najmniej dobrego tytułu.